Kapela "STAH"

 

Kapela Podwórkowa  „Stah” z Werbkowic powstała w 2004 roku. Od początku istnienia bierze czynny udział w imprezach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, a od tamtego roku próbuje swoich sił w festiwalach ogólnopolskich. W ramach wymiany Kulturalnej Kapela Koncertowała także kilka razy za granicą- na Węgrzech i na Ukrainie. W roku 2010 Kapela wzięła udział w I Wojewódzkim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Werbkowicach zajmując II miejsce. W lipcu 2012 roku pod nazwą „Dixilend Stah”, kapela wzięła udział w zamojskim festiwalu „Jazz na kresach” prezentując muzykę nowoorleańska. W ubiegłym roku kapela zajęła III miejsce na ogólnopolskim festiwalu kapel podwórkowych w Łęcznej.

  W tym roku zespół wziął udział w najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkloru miejskiego, który odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. Kapela została wyróżniona za ciekawe aranżacje i dynamikę wykonania, otrzymała również nagrodę za dziesięcioletni wkład w popularyzację piosenki podwórkowej w swoim środowisku lokalnym. W tym roku kapela wzięła udział w studyjnej sesji nagraniowej, czego efektem jest kilka nagranych utworów, które niedługo ukażą się na pierwszej płycie zespołu.

Kapela chętnie towarzyszy zespołowi Max-Dance na weselach, bawiąc gości podczas przerwy zespołu. Koncertują na festynach, imprezach lokalnych i okolicznościowych. Grają wszędzie i wszystko co się da. 

W skład zespołu wchodzą:
Wiesław Majewski – gitara basowa, vokal;
Stanisław Czarnecki – klarnet, saksofon;
Kazimierz Siudak – akordeon;
Zygmunt Domienik – banjo, vokal
oraz Krzysztof Lisowski – instrumenty perkusyjne, vokal.